پس از ابقای ابراهیم داروغه‌زاده در سمت دبیری جشنواره فیلم فجر، او به بیان تغییرات جشنواره سی و هفتم پرداخت، داروغه زاده از بازگشت فیلم اولی‌ها به جشنواره فجر خبر داد.
پیام نوام چامسکی به جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت
نوام چامسکی فعال سیاسی،  منتقد اجتماعی و زبان شناس بزرگ آمریکایی طی پیامی خطاب به جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت عنوان کرد: اقدام جشنواره مقاومت در زمینه مبارزه با افراط گرایی از طریق فیلم و ویدئو بسیار چشمگیر است.
سياوش طهمورث می‌گوید: «معتقدم جشنواره‌های تئاتر مقاومت برای خیلی از هنرمندان و حتی مدیران جنبه تزیینی دارند. چون ما فقط یادگرفته‌ایم که در شب زندگی کنیم و خودمان را از نعمت روز محروم کنیم. مگر طلوع آفتاب نداریم؟ پس چرا فقط به فکر غروب هستیم؟
معصومه آباد نویسنده در مراسم رونمایی از تقریط رهبر انقلاب بر کتاب «فرنگیس»‌ گفت: برخی تصور می‌کنند‌، خاطرات دفاع مقدس تمام شده اما این خاطرات سرمایه بی‌پایان است.
نمایش «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» در غفلت مسئولان فرهنگی بلیت‌هایش را با قیمت ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رساند.
فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در کشور لبنان به روی پرده می رود.
35 عنوان فیلم کوتاه به بخش مسابقه سینمای ایران پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت راه یافتند.
برای نخستین بار اساتید ایرانی، در کشور سوریه دوره های پیشرفته هنری سینمایی برگزار می کنند.
ابراهیم داروغه زاده بعد از انتصاب مجدد به عنوان دبیر جشنواره فجر، روی آنتن شبکه خبر رفت و درباره برنامه هایش برای جشنواره سی و هفتم شفاف سازی کرد.
نقد «جوان آنلاين» بر فيلم «شعله ور» آخرين ساخته «حميد نعمت الله»
مردی شکست خورده، با سابقه اعتیاد و خسته از گذشته خویش به سیستان و بلوچستان سفر می کند. سیستان و بلوچستان، یکی از بزرگترین مراکز ترانزیتِ مواد مخدر در دنیا. این به خودی خود تناقض بزرگی است و ابتدا به ساکن، روی کاغذ می تواند جذاب به نظر برسد. اما سوال این است که این تناقض قرار است چگونه دراماتیک شود؟ این تناقض قرار است در فیلم چه کاربردی پیدا کند؟ و چه کاربردی پیدا می کند؟
۳