بودجه تئاتر کم شده است؟
در گفت‌وگو با مدیرکل هنر‌های نمایشی بررسی شد
مدیرکل هنر‌های نمایشی کشور با بیان اینکه اعتبار دفترچه‌ای تئاتر نسبت به سال گذشته حدود پنج میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: از این پس در راستای شفاف‌سازی، رقم کمک‌هزینه گروه‌ها به طور رسمی و عمومی اعلام می‌شود.
سینما‌ها در ایام عزاداری هفته آینده تعطیل می‌شوند...
خدا را صدهزار مرتبه شکر که به افطاری روحانی دعوت نشدم
رضا ایرانمنش
رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من زیر پست اولین نفری که در پیجش نوشت من به افطاری نمی‌روم، کامنت گذاشتم که خدا را صدهزار مرتبه شکر می‌کنم که من به این مراسم دعوت نشده‌ام.
اقتباسی از صحیفه امام خمینی (ره) در نمایش «این ره که می‌روی»
دشمنان در لباس دین برای هیئت‌های مذهبی و روحانیان برنامه دارند و برنامه‌ریزی کرده‌اند و شخصیت اصلی این نمایش نماینده‌ای از گروه‌های مختلف با تفکرات مختلفی است که با اصل اسلام زاویه دارند و قائل به جدایی دین از سیاست هستند.
جشنواره‌ای برای تجلی گفتمان انقلاب
فراخوان پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت منتشر شد
جاسمین دوراکوویچ فیلمساز، تهیه‌کننده و نویسنده بوسنیایی و بنیانگذار شبکه تلویزیونی دوپودو در سارایوو بوسنی و هرزگوین معتقد است جشنواره مقاومت به خوبی می‌تواند الهام‌بخش کشورهای منطقه برای مستقل بودن و ظلم‌ستیزی باشد.
«13 دلیل...» خودکشی در آمریکا ممنوع؛ در ایران آزاد
درخواست ممنوعیت پخش سریالی که نوجوانان را به خودکشی تشویق می‌کند
یک انجمن امریکایی که روی تولیدات تلویزیونی نظارت دارد در نامه ای به سایت «نتفليكس» خواستار جلوگیری از پخش سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» شد.
مرده خوری به سبک بهروز وثوقی
ماهیگیری یک بازیگر فراری از آب گل‌آلود
امروز جریاناتی در خارج و داخل کشور سعی دارند تا با سانسور چنین کارنامه سیاهی، عناصری مانند بهروز وثوقی که همواره پشت به مردم خود کرده را تطهیر نموده و انقلاب و نظام را ظالم جلوه بدهند و متاسفانه برخی افراد هم ناآگاهانه یا لجوجانه با این جریانات مشکوک خارج کشور همراهی می‌کنند.
نمایش‌های‌آیینی - ایرانی نیازمند یک محل ثابت و دائمی است
محمد‌حسین ناصربخت، مدرس دانشگاه و پژوهشگر تئاتر:
بعد از انقلاب هم به دلیل گرایش به سنت‌های بومی و هویت ملی، فضای بهتری برای توجه به نمایش‌های آیینی فراهم شد و تا جایی پیش رفت که چند سالی است جشنواره نمایش «آیینی- سنتی» راه‌اندازی شده است و برای حفظ هر آن چیزی که باقی مانده، تلاش می‌شود.
موافقان و مخالفان نمایش «برزخی ها» چه کسانی بودند؟
در میان چهره‌های مهم سینمای پیش از انقلاب، چند نفر را می‌توان برشمرد که در فعالیت حرفه‌ای آن‌ها در سینمای ایران از 1357 به این‌سو، به‌شدت کمرنگ شده است. بهروز وثوقی، بهمن مفید، محمدعلی فردین، سوسن تسلیمی و ناصر ملک‌مطیعی مهم‌ترین افراد این سیاهه هستند.
خط قرمز‌ها با سلایق تغییر می‌کنند
از سختی فیلمسازی در دوران روحانی تا حضور آقازاده‌ها در سینما و ماجرای ساخت فیلم «چهارراه استانبول» در گفت‌و‌گو با مصطفی کیایی، کارگردان سینما
سینما همیشه تحت‌تاثیر رویکرد کلی فضای اجتماعی-سیاسی ایران قرار دارد و بر همین اساس با نوع مدیریت و تفکری که در راس دولت‌های مختلف قرار می‌گیرد، خطوط قرمز هم تغییر می‌کند. الان فکر می‌کنم در سیستم ما عزمی جدی برای مقابله با فساد وجود ندارد و آنچه می‌بینیم فقط نوعی تسویه حساب سیاسی است.
۲