جبار آذین منتقد و مدرس پیشکسوت سینمای کشور اکران فیلم‌های سینمایی کشور را ترکیبی از کمدی‌های بی محتوا و ضعیف و همچنان یک فیلم اجتماعی خوش ساخت و فیلمی اندیشمندانه عنوان کرد.
امسال بیش از ۷۰ کشور در پانزدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» حضور دارند.
آثار پذیرفته‌شده در بخش صحنه‌ای شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفي شدند
گفت‌وگو با کارگردان نمایش «بینوایان»
کمتر کسی وجود دارد که نام رمان «بینوایان» به گوشش نخورده باشد و با آن آشنایی نداشته باشد. برای ایرانی‌ها رمان «بینوایان» با شخصیت اصلی آن یعنی «کوزت» شناخته شده است. دختر یتم و بینوایی که اسیر خانواده بی رحم «تناردیه» شده و سمبل سختی و زجر کشیدن است. بینوایان یکی از شش رمان برتر جهان معرفی شده است.
فراخوان سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام شد.
رییس هیات مدیره صنف تماشاخانه‌های ایران، گفت:نداشتن برنامه و حمایت نشدن زنجیره معیوب خصوصی‌سازی تئاتر است که حاصل آن تعطیلی تماشاخانه‌ها است.
 کارگردان فیلم سینمایی «روباه» از ساخت فیلمی با موضوع دفاع مقدس خبر داد.
اولین نشست خبری نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، روز یکشنبه، ۲۲ مهر، ساعت ۱۵، با حضور اهالی رسانه و مسئولان این جشنواره به میزبانی خانواده شهدای روستای تورقوزآباد برگزار می‌شود.
گزارش «جوان آنلاین» از سریالی که این روز‌ها با اقبال مردم مواجه شده است
منوچهر هادی با ساخت دلدادگان نشان داد روایت یک داستان جذاب و گیرا می‌تواند حتی ضعف‌های ساختاری نمایش را از چشم مخاطب پنهان کند و هر بیننده‌ای را برای دیدن اثر ترغیب کند.
نقدی بر فیلم «مغز‌های کوچک زنگ‌زده»
فیلم مغز‌های کوچک زنگ‌زده، شاید در تصویر و میزانسن و تدوین و بازی‌ها و ابعاد فنی یا به بیان عام‌تر در تکنیک، فیلم متفاوتی در میان جریان اصلی سینمای اجتماعی ایران باشد؛ اما در نگاه و بیان مسئله، اگر از آن جریان عقب‌مانده‌تر نباشد، جلوتر نیست. اگر بی‌دردتر نباشد، مطمئنا دغدغه‌مندتر نیست. اگر نگاهش سطحی‌تر نباشد، عمیق‌تر نیست.
۱۱