با توجه به استقبال مردم از فیلم‌های جشنواره فجر در سینماهای بازار بزرگ ایران – ایران مال – ستاد جشنواره با افزایش ۲ سالن به سالن‌های مجموعه سینمایی ایران مال موافقت کرد.
فاطمه معتمدآریا معتقد است در ۴۰سال گذشته همواره برایش توقف ایجاد کرده‌اند!
معتمد آریا که با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های همین کشور و نظام بزرگ شده است حالا می‌گوید در این ۴۰ سال همواره با توقیف روبه‌رو بود و از قضا همین توقیف‌ها بودند که باعث رشدش شده‌‌اند! حتی اگر قبول کنیم این چهل سال هیچ چیز و هیچ چیز برای امثال معتمد آریا نداشته، حداقل برای آن‌ها بهانه خوبی بود تا ضعف‌ها و شکست‌های خود را به گردن انقلاب اسلامی بیندازند
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «متری شیش و نیم» از زمان پروانه ساخت، نمایش و سپس حضور در جشنواره مورد توجه و حمایت ما بوده است.
تیزر فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و تهیه کنندگی علی قائم مقامی و با صدای رضا یزدانی منتشر شد.
گفت‌وگو با تهیه‌کنندگان سینما درباره هزینه‌های تولید یک اثر سینمایی
آنچه که حساب‌وکتاب‌های سینمای ایران را مبهم کرده، چیزی است که با عنوان بخش خصوصی، خصوصا در سال‌های اخیر مطرح شده است. به‌طور متوسط فقط یک‌سوم از فروش فیلم‌ها در گیشه به جیب سرمایه‌گذار بر می‌گردد.
نامزد‌های اسکار نود و یکم در ۲۴ بخش اعلام شد.
اندر حکایت لیست ثبت نامی بیش از دو هزار خبرنگار و منتقد برای پوشش جشنواره فیلم فجر
چندی پیش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر فهرست ۲۲۲۷ نفر از متقاضیان دریافت کارت خبرنگاری برای حضور در سی و هفتمین دوره جشنواره را منتشر کرد، فهرستی که بدون در نظر گرفتن افراد و اسامی تنها با رؤیت عددی بیش از دو هزار نفر تعجب و شگفتی فعالان این حوزه را برانگیخت.
کارگردان «شش قهرمان و نصفی» درباره وضعیت جسمی اکبر عبدی که در زمان تصویربرداری این سریال به بیمارستان منتقل شده بود، گفت: اکبر عبدی برای ویزیت به بیمارستان رفته بود و اکنون حالش خوب است و سر تصویربرداری سریال حضور یافته است.
مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد به دلیل سیاست‌های ضد ایرانی کشور لهستان، اجرای ۲ نمایش از این کشور را در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر لغو کردیم.
شامگاه شنبه ۲۹ دی‌ماه مراسم نکوداشت شهید حسین قشقایی به همت موسسه توسعه هنر‌های معاصر و اداره کل هنر‌های نمایشی در تالار شهید قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد
۱۱