گفت‌وگوی با اميد زندگانی، بازیگر نقش شهید لشکری:
هنر هفتم سينما مي‌تواند ابزاري مناسب براي بيان اتفاقات و واقعيت‌هاي جامعه باشد کما اينکه هنرمند هم داراي ارزش و جايگاه مناسبي در بين آحاد جامعه است که متأسفانه اين موضوع در چند سال اخير بسيار کمرنگ شده است.
نگاهي به تازه‌ترين ابعاد رسوايي‌هاي جنسي در محافل فرهنگي غرب
جشنواره سينمايي کن را خيلي‌ها نه به واسطه فيلم‌ها و آثار آن بلکه به واسطه کشتي‌هاي تفريحي کنار سواحل و زنان و دختران سواحل مي‌شناسند.
«رائد فریدزاده»معاون‌جدید اموربین‌الملل‌فارابی‌:
نکته مهم فرا گرفتن زبان سینماست. زبان به معنای، زبان جهانی و یا همان قاعده بازی است. باید همه ما این را یاد بگیریم. البته چگونگی آموزش و یادگیری این مساله، موضوع مفصلی است.
دیدگاه‌ منتقدان و روزنامه‌نگاران خارجی درباره فیلم «همه می‌دانند»، تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی
پیتر دیبروژ، منتقد نشریه «ورایتی» هم ازجمله منتقدانی بوده که درباره این فیلم گفته است: «ضعیف‌ترین فیلم فرهادی با تمام نقایصش بهتر از اکثریت درام‌های گیشه‌محور در اسپانیا، ‌فرانسه و حتی ایالات‌متحده است.»
دو شب قبل مخاطبان «به وقت شام» در پردیس کورش، شاهد نمایش عجیبی بودند
شامگاه 17 اردیبهشت‌ماه بود که گروه تبلیغات فیلم سینمایی «به وقت شام» در حرکتی تبلیغاتی یک اسب و چند بازیگر را با گریم و لباس داعش به پردیس کورش آوردند. تصاویر اولیه از این نمایش، حاکی از ترس و وحشت حاضران در این پردیس سینمایی بود. واکنش‌های زیادی در مواجهه با این اقدام تبلیغاتی صورت گرفت.
شرط‌‌های عزت‌شاهی برای ساخت سریال داستان زندگی‌اش
من حتی نمی‌خواستم کتاب خاطراتم را بنویسم تا اینکه دیدم برخی به دروغ از خود قهرمان‌‌‌هایی ساخته بودند که پرونده‌ها و تاریخ خلاف آن را بیان می‌کرد. بعد از واکنش‌‌های بنده نیز برخی کتاب‌‌های پر از غلو خود را از بازار جمع کرده و نسخه جدیدی را نگاشتند.
گفت‌وگو با رضا مقصودی کارگردان فيلم سينمايي «خجالت نکش»
برخی از تحلیلگران معتقدند فیلم‌های اجتماعی به دلیل درونمایه‌هایی که دارند، آثاری عبوس، تلخ و به اصطلاح نفروش هستند. این باوری نادرست است که نزد این عده جا افتاده است.
گفت‌وگو با «مصطفی‌کیایی»کارگردان فيلم سينمايي «چهارراه‌استانبول»
هرفیلمی ساخته‌ام احساس کرده‌ام در آن مقطع زمانی بهترین تصمیم برای تولید بوده است. معتقدم که «چهارراه استانبول» هم بهترین تصمیم در آن مقطع بوده است.
انتقاد رضا بهرامی نسبت به اقدام داوران جشن بازیگر:
رضا بهرامی می‌گوید با اینکه عضو خانه تئاتر است و درخواست بررسی نمایشش را داشته است؛ اما داوران جشن بازیگر اثر او را ندیده‌اند. او معتقد است حذف بخش جوان این جایزه به کمرنگ‌شدن امیدها منجر شده است.
گفت‌وگو با داوود قهردار، مولف مجموعه تصویری سینماهای تهران
داوود قهردار از عکاسان باسابقه کشور است که چند سالی است تمام زمان خود را برای جمع‌آوری و عکاسی یک مجموعه نفیس از سینماهای تهران گذاشته و حالا کار او رو به اتمام است.
۱۱