جشنواره‌هنری-سینمایی‌اروپادرحال‌برگزاری‌است
جشنواره کن 2018 درحالی برگزار می‌شود که دو فیلم از فیلمسازان ایرانی در این محفل به نمایش درآمده و نظرات و حواشی مختلفی را نیز در پی داشته است.
امیر هوشنگ زند انيميشن دوبلور تَن‌تَن:
به نظرم سپردن جذب گویندگان به تلویزیون اصلاً کارِ درستی نبود به همین دلیل طی سالهای اخیر استعدادهای فراوانی جذب دوبله نشدند.
مادر شهید زین‌الدین:
مادر شهید زین‌الدین در اکران مردمی فیلم سینمایی «به وقت شام» در قم گفت: بعد از فیلم «ده فرمان» که به سینما رفتم، نزدیک به ۵۰ سال است که دیگر هیچ فیلمی را در سالن سینما ندیدم اما برای دیدن «به وقت شام» با پای جان به سینما آمدم.
«نادر برهانی مرند» مدرس و کارگردان تئاتر از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی به سمت دبیری سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منصوب شد.
گزارش نشست «سینمای مؤلف»
جواد طوسی رئیس انجمن منتقدان سینمایی ضمن نام بردن از مسعود کیمیایی، رسول ملاقلی‌پور و ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: فیلمساز مؤلف باید مفهوم، ساختار و تم را به خدمت بگیرد تا بتواند خروجی لازم را از یک اثر هنری دریافت کند.
گزارشی از حاشیه‌های هالیوود؛
سینمای هالیوود طی سالها فعالیت خود تلاش کرده تا از خود یک مدینه فاضله و رویا بسازد. ویترینی زیبا که از بیرون برای همه جذاب است اما به محض فرو ریختن شیشه این ویترین زشتی های فراوانی نمایان شده است.
این جریان به عنوان یک دکان ایجاد شد! این بار از آن بیسوادی گذشته هم یک پله بالاتر رفت و به دکانی تبدیل شد تا عده‌ای به نان و نوایی برسند.
به اعتقاد نادرطالب‌ زاده عدم شکل‌گیری یک جریان سینمای پرنفوذ در جهان اسلام به مسئولانی برمی‌گردد که در رأس جریان فرهنگی نشسته‌اند.
داوود مرادیان کارگردان‌ مستند «گیلن‌باره»
باید به مردم بگوییم کار خوبی کرده‌اید که رأی داده‌اید اما قطعاً برجام و نه هیچ کاغذ امضا شده دیگری، توان نجات اقتصاد شما را ندارد مگر این که به وحدت داخلی برسید. هدف اصلی این مستند این است. خب با اتفاقات اخیر، این نگاه ما در مستند هم اثبات شد.
اما و اگرهای پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سالن‌های سينما
پخش مسابقات جام جهاني فوتبال 2018 روسيه در سالن‌های سينما، موضوعی است که صاحبان سينما به شدت در پی اجرايی شدن آن هستند و آن را عاملی برای رونق اقتصادی سينماها می‌دانند.
۱۰