چطور می‌شود که همه مدیران فرهنگی همیشه ما را از یک مجموعه بالادست خودشان می‌ترسانند،‌ این جاده محافظه‌کاری هم انتها ندارد. واقعیت این است که ما با یک مجموعه سرباز مدیر با هیبت فرهنگی سرو کار داریم.
اسیر در چرخه تکرار
تلویزیون در رمضان ۹۷ فضای اندوه را رقم زد
چند منتقد، روانشناس و کارگردان با اشاره به سریال‌ها و برنامه‌های سیما در رمضان ۹۷ بیان کردند این آثار بیشتر فضای غم و اندوه را ترویج کرد و در مسیر سازندگی روح و ذهن مخاطب گامی برداشته نشد.
گزارشی از فیلم‌هایی که سینمای غرب بر علیه کره شمالی ساخته است
روز گذشته دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر ملاقات کردند. ملاقاتی که بعد از لفاظی‌های تند علیه این کشور آسیایی از سوی رییس‌جمهوری آمریکا صورت گرفت. به همین مناسبت در گزارش ذیل به بررسی تصویری می‌پردازیم که سینمای غرب علیه کره شمالی در فیلم‌های خود ساخته و پرداخته است.
دیگر همه ما به پخش سریال‌های ماه رمضان عادت کرده‌ایم؛ سریال‌هایی که 30 شب با داستان‌ها و آدم‌هایش همراه می‌شویم. ماه رمضان امسال هم شبکه‌های یک، دو و سه، سریال‌هایی را تدارک دیده‌اند تا مخاطبان را با قصه و داستان‌هایی تازه همراه کنند
سجاد بلوکات، کارگردان مستند «آقای حمید»:
حسین ممتحنی مشهور به حمید سبزواری‌، متولد 1304 و از پیشگامان شعر انقلاب اسلامی‌ است. از حمید سبزواری سروده‌های زیادی توسط گروه‌های سرود و خوانندگان مطرح کشور خوانده شده است که برای شنوندگان آواهای انقلاب آشناست.
کاريکاتور
گزارشی از پشت صحنه برنامه سحری «کوچه بهار»
در يكي از شب‌هاي ماه مبارك رمضان مهمان عوامل برنامه سحرگاهي«كوچه بهار» بوديم كه جزو برنامه‌هاي پرمخاطب سحرگاهي امسال نيز محسوب مي‌شود. لوكيشن اين برنامه در مكان متفاوتي است كه شايد براي اولين بار باشد كه يك برنامه زنده تلويزيوني در آنجا روي آنتن مي‌رود.
اسپانسر‌ها مأموریت رسانه ملی را تغییر می‌دهند
قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور پیوست فرهنگی مناسبی ندارند
هرچه جلوتر مي‌رويم تبليغات تلويزيوني سهم بيشتري از محتواي رسانه ملي را به خود اختصاص مي‌دهند و در برخي مواقع محتواي برخي از آنها سرگرم كننده‌تر از برخي برنامه‌هاي اصلي تلویزيوني است اما اين سؤال مهم ...
صداوسیما از پخش‌کنندگان فوتبال در سینماشکایت می‌کند؟!
چالش جدید بر سر راه پخش فوتبال در سینما‌ها از سوی یک نماینده مجلس
در حالي كه يك روز بيشتر تا آغاز بازي‌هاي فوتبال جام جهاني نمانده و هنوز هيچ سينمايی براي پخش فوتبال بليت‌فروشي نكرده است، به نظر مي‌رسد پخش اين بازي‌ها با يك چالش جديد روبه‌رو شده است و آن هم چيزي نيست جز شكايت صداوسيما از پخش‌كنندگان بازي‌ها در سينماها.
نماز باشكوه عيد سعيد فطر به امامت رهبرمعظم انقلاب اسلامي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و با حضور مردم متدين از شبكه يك سيما به طور زنده پخش خواهد شد.
۹