سیدمسعود اطیابی:
کارگردان فیلم سینمایی «تگزاس» درباره انتخاب فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به عنوان نماینده ایران در اسکار گفت: این فیلم را دیده‌ام و به نظرم آثاری مثل «بدون تاریخ، بدون امضا» اگر نماینده سینمای ایران در خارج از کشور نباشند، بهتر است.
انتقاد فعال فرهنگی به صداوسیما در نشست «جوانان و تحول در رسانه»
وحید جلیلی فعال فرهنگی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار از سیاست‌های ضددینی برخی از مدیران صداوسیما و ضعف درک مسائل دینی در این رسانه انتقاد کرد.
گزارش «جوان» از کجراهه‌ای که بخشی از سینمای ایران در پیش گرفته است
سینمای ایران ظاهراً راهی را در پیش گرفته که می‌شود پیش‌بینی کرد به ناکجاآباد ختم می‌شود. کمدی با ابتذال اشتباه گرفته می‌شود و در میان سینماگران این موضوع در حال تبدیل شدن به یک رویه و روال است.
این برج‌های انسانی که با استفاده از تکنیک‌های دقیق ساخته می‌شود مانند رشته‌ی ورزشی ژیمناستیک است که افراد بر روی شانه‌های یک‌دیگر می‌ایستند و هرمی از انسان‌ها را ایجاد می‌کنند. 
مراسم ختم برخی از هنرمندان در سال‌های اخیر به شکلی بوده که نوع برگزاری و حواشی‌اش خبرساز شده است. حواشی که گاهی اصل آن مراسم بزرگداشت را تحت تاثیر قرار داده است.
عربستان تمام تلاش خود را به کار بسته شبکه فارسی اینترنشنال را با سیاست فارسی‌وان پرورش دهد و از دل آن فارسی‌وان دومی خلق کند.
سرپرست دانشگاه استاد فرشچیان مطرح کرد
سرپرست دانشگاه استاد فرشچیان می‌گوید: نقص نظام آموزشی ما که فقط توان ساختن هنرشناس یا هنرمند مدرن را داشته و برای تربیت هنرمند ایرانی- اسلامی عقیم است با تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان برطرف می‌شود.
کارگردان «آن بیست و سه نفر» در خصوص حضور سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: حضور حاج قاسم در پشت صحنه این فیلم برایمان ارزشمند بود و با آمدنشان ثابت کردند نیروهایشان را تنها نمی‌گذارند.
در جلسه ستادی سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مطرح شد
مدیران بخش‌های مختلف دوره سی و هفتم جشنواره تئاتر فجر در جلسه‌ای با حضور معاون هنری وزیر ارشاد معرفی شدند و در این جلسه درباره دغدغه‌های تأمین ارز جهت برگزاری جشنواره تئاتر فجر بحث شد.
محمد خزاعی در مناظره با مهدی عسگرپور مطرح کرد
محمد خزاعی گفت: هیچ کس از ما نپرسید برای فیلم سینمایی «به وقت شام» پخش کننده خارجی دارید یا نه. من تصور می‌کنم که باید فکر کنیم سینمای انقلاب و دفاع مقدس به جشنواره‌ها و کشور‌های مختلف ارسال شود.
۶