حسن روانشید*
کشور ما مهد تمدن است که میراث سازمان فرهنگی جهان را در یونسکو از این وسعت به حیرت وا‌داشته و اگر بخواهد درخواست‌های ثبت جهانی آن را از سوی بخش دیپلماسی‌اش بپذیرد، ناچار می‌شود همه سهمیه سالانه در نظر گرفته‌شده را به آن اختصاص دهد.
اصلان‌پور در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سمیرا اصلان‌پور در سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: متاسفانه رسانه‌های مجازی و حتی شبکه‌های تلویزیونی کشور در حال اشاعه تجملات بین مردم هستند. می‌بینید که در یک پیام بازرگانی تلویزیونی، خانه‌های مجلل نشان داده می‌شود و به طور مثال برای تبلیغ یک روغن مایع، آشپزخانه ۵۰ متری با وسایل لوکس نمایش داده می‌شود.
حجت‌الاسلام بهداروند در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
نویسنده کتاب «زندان الرشید» درباره اهمیت ثبت خاطرات آزادگان و ایثارگران گفت: خاطرات آزادگان و کسانی که در جبهه جنگ حضور داشتند، بخشی از حقیقت انقلاب اسلامی است که در سینه آن‌ها به امانت است و باید همانند یک سند معتبر ثبت و حراست شود.
محسن چاووشی: «وقتی خونه‌ات کوچک شد، عوضش کن؛ وقتی محله‌ات خسته‌ات کرد، عوضش کن؛ وقتی شهر و کشورت خفه‌ات کرد عوضش کن!»
همراه با کارگاه نرگس محمدی؛
کرمان و موزه معاصر صنعتی این شهر دومین میزبان آثار منتخب تصویرگری دو سالانه براتیسلاوا است.
14 آبان آخرین مهلت اعلام شد؛
۶۱ کشور جهان با ۴۴۶ فیلم برای شرکت در یازدهمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی تهران ثبت‌نام کرده‌اند.
بعد از مانور شفافیت سازمان سینمایی مشخص شد
بعد از ارائه گزارش حمایت‌های سازمان سینمایی از نهاد‌های مرتبط با سینما که در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت ارشاد و قانون دسترسی آزاد به اطلاعات منتشر شد، میان آنچه ارشاد مدعی است به خانه سینما کمک کرده و آمار‌های منتشر شده از خانه سینما، اختلاف حساب فاحشی مشاهده می‌شود.
رئیس سازمان گردشگری در جمع نمایندگان رسانه‌های خارجی:
رئیس سازمان میراث فرهنگی، تحریم‌های امریکا علیه کشورمان را در حوزه گردشگری بی‌اثر دانست.
۱۰