کتاب‌هایی با چاپ غیرقانونی در ایستگاه‌های مترو در حال فروش است!
خریدن عطر تقلبی، لباس تقلبی و هر چیز تقلبی دیگر می‌تواند ناراحتمان کند و آن را برایمان به خاطره‌ای تلخ بدل کند، اما حالا می‌ایستیم و به بهایی ناچیز کتاب‌های چاپ افست را می‌خریم و با خود به خانه می‌بریم.
سه روز از برگزاری نمایشگاه می‌گذرد، اما آشفتگی چیدمان و عدم هماهنگی‌‎های مناسب برای برنامه‌ها در این دوره از نمایشگاه همچنان به چشم می خورد.
سید مهدی شجاعی از احوالات فرهنگ می‌گوید
سید‌مهدی شجاعی، نویسنده دغدغه‌مندی است که طی این سال‌ها توانسته است مخاطبان زیادی را با کتاب آشتی دهد. کتاب‌هایش و هدف‌هایی که برای انتشارات نیستان دارد، همه و همه باعث جذب مخاطبان شده است.
نگاهی به برخی تازه‌های عرصه نشر، کتاب و کتابخوانی
اولین گام از طرح «مدرسه جهادی خواندن» با هدف پرداختن به مقوله «خواندن» و شناسایی استعدادهای ادبی در کتابخانه‌های عمومی مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و حوزه هنری اجرا شد.
مختارپور در نشست «مدرسه جهادی خواندن»:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: فرهنگ، ادب و هنر مسائلی است که می‌تواند مانع اشاعه آسیب‌های اجتماعی شود.
نگاهی به رمان «قمارباز» اثر «فئودور داستایوسکی»
داستایوسکی «قمارباز» را در سال‌های بی‌پولی و شکست ناشی از گرفتاری در دام قمار نوشته و به همین خاطر وقتی خواننده آن را می‌خواند، احساس بیگانگی با آن نمی‌کند.
محمد میرکیانی :
نویسنده سریال «حکایت‌های کمال» گفت: یکی از ویژگی‌های قصه این سریال پرماجرا بودن آن است. «حکایت‌های کمال» سریالی طنز با تنوع شخصیت و ماجرا است.
توسط مؤسسه امام خمینی (ره)؛
کتاب «درس‌نامه ولایت فقیه» به همت حجت الاسلام سعید باغستانی و مهدی ابوطالبی توسط انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منتشر شد.
داستان بلند«چابکسوار» بر مبنای قیام و زندگی نامه مختار ثقفی از سوی نشر کتابستان منتشر شد.
گزارش یک حرکت فرهنگی - دانشجویی در خیابان شریعتی تهران
چند دانشجوی دغدغه‌مند پشت پیشخوان ایستاده بودند و با نزدیک شدن هر نفر به میزی که پر از کتاب‌های جذاب بود محتویات و خلاصه‌ای از هرکدام را توضیح می‌دادند. کاری که شاید نمونه‌اش را به این شکل که نذری در کار باشد، هرگز ندیده بودم.
۲