قانون اساسی هر کشوری، مبین و مروج نهاد‌های اساسی – خدماتی آن کشور است. در طول چهار دهه از عمر انقلاب، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ضمن برقراری ساختار سیاسی – حقوقی باعث شده است که عملاً امور کشوری و لشکری تعطیل نشود.
یکی از قشر‌هایی که همواره نگرانی بازار کار را در اجتماع دارند، فارغ‌التحصیلان رشته‌های حقوق هستند.
امروز روز جهانی معلولان است و در کشور ما هم معلولان با ۱۳ درصد جمعیت، بزرگ‌ترین اقلیت هستند. این هموطنان همچنان چشم انتظار اجرای «قانون حمایت از حقوق معلولان» در لایحه بودجه سال آینده‌اند
دکتر فاطمه قنبری وکیل پایه یک دادگستری و با سابقه طولانی در زمینه پرونده های کیفری ، حقوقی ، خانواده ، ثبتی ، ملکی ، بین الملل و دیگر دعاوی می باشند. ایشان از اساتید و مدرسین دانشگاه بوده که در زمینه های مختلفی مانند توسعه ی عدالت آموزشی برای عامه مردم در کشور فعالیت های وافری داشته اند.
۵ مولفه مبارزاتی میرزا کوچک خان جنگلی
اولین مؤلفه قیام میرزا کوچک‌خان جنگلی، شاخصه ضد استعماری بودن آن بود، اینکه در برابر زیاده‌خواهی‌های استعمار پیر مبارزه می‌کرد.
تا کنون بیش از ۲ هزار متقاضی شکار پرنده، از محیط زیست استان تهران مجوزی گرفته‌اند که به شکارچی اجازه می‌دهد طی سه ماه، پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها عازم طبیعت شده و هر روز ۴ پرنده شکار کند.
سردار غیب‌پرور عنوان کرد:
‌‌مراسم اختتامیه اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی با حضور رییس سازمان بسیج در سالن بصیرت لانه سابق جاسوسی برگزار شد.
دبیر شورای فضای مجازی با بیان اینکه طبق مصوبه تمامی شبکه‌های اجتماعی دارای بیش از یک میلیون کاربر باید در کشور نماینده داشته باشند، گفت: این موضوع شامل شبکه اجتماعی اینستاگرام هم می شود.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اولویت شهردار جدید نهایی کردن برنامه سوم توسعه باشد، گفت:امیدوارم هر چه سریع‌تر شهردار بتواند برنامه سوم را به شورا بدهد تا بتوانیم بودجه سال آینده را بر اساس برنامه سوم تدوین کنیم.
پایتخت در برابر زلزله آمادگی ندارد
ساختار مدیریت بحران کشور در پیچ و خم دولت و مجلس قرار دارد و باید هرچه سریع‌تر چارچوب این ساختار و تقسیم وظایف به صورت شفاف مشخص شود؛ چراکه حادثه خبر نمی‌کند و اگر حادثه‌ای پیش آید تلفات و خسارت‌های بسیاری برجا خواهد ماند. اینکه چرا با وجود حوادث مختلف درس عبرت نگرفته‌ایم جای تأمل دارد
۹