پنج مرد افغان که در تیم‌های جداگانه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه در مناطق جنوب تهران می‌کردند بازداشت شدند.
مرد جوانی که با همدستی دوستش، تازه داماد خانواده را به خاطر بداخلاقی و فحاشی به قتل رسانده بود، روز گذشته با قبول جرمش محاکمه شد.
قرار گرفتن در یک رقابت عشقی برای رسیدن به همسر دلخواه ممکن است برای خیلی‌هایی که قصد تشکیل خانواده دارند اتفاق بیفتد، اما توسل به عمل مجرمانه برای رسیدن به هدف می‌تواند رقیب را به خواسته‌اش برساند مثل پسری که برای رسیدن به دختر پولداری رقیب خود را به گروگان گرفت، اما سرانجام گرفتار پلیس شد.
پسر جواني كه در حادثه وقوع قتلي به دست وحيد مرادي زخمي شده بود در دادگاه درخواست ديه كرد.
گاهي افرادي زماني كه با مشكلي روبه‌رو مي‌شوند براي حل آن به جاي تصميم عاقلانه، تصميم به اقدام مجرمانه‌اي مي‌گيرند يا به عبارتي گره‌اي كه با دست باز مي‌شود با دندان باز مي‌كنند كه البته براي همه آنها چيزي جز پشيماني بدنبال ندارد مثل داماد طمعكاري كه براي رسيدن به ارثيه همسرش، دو سارق را براي سرقت از خانه مادر زنش اجير مي‌كند و در نهايت پس از فرار سارقان اجاره‌اي او گرفتار مي‌شود.
تلاش برای شکل‌گیری کانون خانواده بدون توجه به پیوست‌های اجتماعی آن، که مدام در حال روی دادن است به اختلاف‌های بزرگی منجر خواهد شد. اختلاف‌هایی که کانون خانواده را به پرتگاه نابودی و خانواده‌ها را در تقابل با هم قرار می‌دهد. در تازه‌ترین پرونده‌ای که در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شده است یک اختلاف خانوادگی که با کمک مشاور می‌توانست ختم به خیر شود به کندن گوش برادرزن توسط داماد خانواده منجر شد.
زنی که از ۹‌سال قبل به اتهام قتل شوهرش به حبس و پرداخت دیه محکوم شده می‌گوید پولی برای پرداخت ندارد. او در صورت پرداخت دیه از زندان آزاد خواهد شد. قضات دادگاه با قبول مهدورالدم بودن مقتول، متهم را از قصاص تبرئه کرده بودند.
تحقیقات پلیس تهران برای بازداشت عاملان قتل دو زن که در جریان پرونده‌های جداگانه به قتل رسیده‌اند در جریان است.
بالارفتن هزینه‌های زندگی ناشی از بی‌تدبیری‌های حاکم بر دولت پای بسیاری از افراد را ناخواسته به ارتکاب جرائم بازکرده است. افرادی که سرخورده و ناکام از تلاش‌های صورت گرفته تصمیم می‌گیرند با توسل به اعمال مجرمانه بر مشکلاتشان غلبه کنند مثل زوجی جوان که هنگام مواجهه با حکم تخلیه خانه‌شان تصمیم گرفتند به سبک فیلم هالیوودی مشکلشان را حل کنند، اما گرفتار پلیس شدند.
فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه محدودیت‌های ورود به طرح زوج و فرد باید با جریمه اعمال شود نه عوارض گفت: پولی کردن طرح زوج و فرد با هدف کاهش آلودگی تناقض دارد.
۹