معتادان به مواد مخدر همه به یک شیوه گرفتار اعتیاد نمی‌شوند، بعضی از این افراد در مجالس دوستانه و همنشینی با دوستان ناباب، بعضی به خاطر هوس‌های زودگذر و عده‌ای هم به خاطر تفریح، آلوده مواد مخدر می‌شوند. در این میان دانش‌آموزان و دانشجویانی هستند که به امید اینکه نیرو و قدرت بیشتری برای ادامه تحصیل و موفقیت در امتحانات کسب کنند برای اولین بار مواد مخدر را امتحان می‌کنند و اینگونه به جرگه معتادان وارد می‌شوند. در یکی از پرونده‌هایی که در پلیس تهران تشکیل شده است یکی از سارقان حرفه‌ای که به دام اعتیاد هم افتاده می‌گوید برای تمرکز بیشتر روی درس‌هایش به مصرف اعتیاد گرفتار شده و حالا به جای رفتن به دانشگاه و تحصیل در رشته حقوق ناگزیر به سرقت شده است.
پنهان کردن حقیقت هنگام تشکیل زندگی مشترک به دشواری‌ها و مشاجرات بعدی منجر خواهد شد. در صورتی که پنهان کننده حقیقت نتواند رضایت خانواده مقابل را به خاطر حقیقتی که پنهان کرده جلب کند باید منتظر عواقب ناگواری باشد. در پرونده‌ای که در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد زوجی فریبکار که برای تهیه ۲۰‌میلیون تومان پول شیرب‌ها دست به قتل آتشین زده بودند با تبرئه از اتهام قتل عمد از مجازات قصاص فاصله گرفتند.
اگر چه با پيروزي انقلاب اسلامي، مصرف مشروبات الكلي در ايران به شدت كاهش يافته و مي‌توان گفت در حال حاضر مسئله‌اي به نام الكليسم و اعتياد به الكل در كشور ما تقريباً حل شده محسوب مي‌شود، اما هنوز هم شاهد ورود اين محصول جرم‌زا به كشور و مصرف آن به‌ويژه در ميان قشر جوان هستيم.
خیلی از مجرمان که پایشان در پرونده‌های قتل باز می‌شود هیچ‌گاه فکر نمی‌کردند مرتکب چنین جرم سنگینی شوند، اما آن‌ها فقط با یک تصمیم اشتباه که آنهم ریشه در طمع‌ورزی مال یا شهوت حیوانی دارد وارد جرگه قاتلان می‌شوند مثل پرونده پسرجوانی که پس از آشنایی در تلگرام با زن میانسالی برای فرار از تهدید‌های او دست به قتل می‌زند.
رئیس پلیس تهران:
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سؤال خبرنگار ما درباره ادامه فعالیت دلالان ارزی در میادین شهر گفت: «مبارزه بی‌امان پلیس با دلالان ارزی همچنان ادامه دارد و پلیس بین دو طرح بزرگ مبارزه با دلالان ارزی، شش مرحله طرح‌های دیگر را نیز انجام داده است که ۷۰‌نفر دستگیر شده‌اند. سردار حسین رحیمی با تأکید به برخورد پلیس با فروشندگان ارز در خیابان‌ها گفت: «همانطور که تأکید کرده‌ام هر گونه خرید و فروش ارز در خیابان، ممنوع است و پلیس با فروشندگان ارز در خیابان برخورد می‌کند.» وی با اشاره به آخرین مرحله اجرای مبارزه با دلالان ارزی گفت: «این مرحله چند روز پیش اجرا شده و ۱۲‌نفر در این رابطه شناسایی و دستگیر شده‌اند. ما به همه افرادی که برای فروش ارز نیز به محل‌های میدان منوچهری و سبزه‌میدان مراجعه می‌کنند توصیه می‌کنیم حتماً به مراکز قانونی و مجاز مراجعه کنند.»
جعفری دولت آبادی از اعلام نظر کارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات خبر داد و گفت: این هیئت سه عامل اساسی را مقصر اعلام کرده است.
مردی که با دستبرد به پاساژ‌های محدوده میدان ولیعصر اقدام به سرقت لپ تاپ می‌کرد بازداشت شد.
سارق مسلح که با تهدید اسلحه قصد سرقت از خانه پیرزن تنها در خیابان فلسطین تهران را داشت بازداشت شد.
انتقام‌گیری‌های شخصی به جای اعتماد کردن به پلیس آسیب‌های بسیاری را متوجه افراد می‌کند. خیلی‌ها به جای اینکه دست به تلفن برده و از پلیس درخواست کمک کنند دست به چاقو یا اسلحه برده و ترجیح می‌دهند خودشان عدالت را اجرا کنند، اما به جای رسیدن به خواسته‌شان به پشت میله‌های زندان منتقل می‌شوند. در پرونده‌ای که روز گذشته در دادسرای امور جنایی تهران بررسی شد مرد جوانی که قصد داشت مزاحم همسرش را تنبیه کند به اشتباه همسایه آن مرد را با ضربات قمه هدف قرار داد.
راننده تاکسي و همدستش که به اتهام تعرض به زن مسافر در بازداشت به سر مي‌برند بار ديگر محاکمه شدند.
۵