آیت‌الله موحدی کرمانی:
امام جمعه موقت تهران گفت: تقاضای من این است که افزایش حقوق بر مدار عدل و انصاف انجام شود. با این اوصاف، به کارمندی که مثلا حقوقش دو میلیون تومان است، ۴۰۰ هزار تومان و به کارمندی که ۱۰ میلیون تومان است، ۲ میلیون تومان داده شود. این، یعنی کارمند مرفه ۵ برابر کارمند ضعیف دریافت کند؛ این نه عدالت است و نه انصاف.
گفت‌وگوی تفصیلی با محمد جواد لاریجانی:
دبیر ستاد حقوق بشر، چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را یک رخداد عظیم و تجربه‌ای بی‌نظیر دانست و گفت: دموکراسی عملیاتی که امروز در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد یک دموکراسی نمونه با معیار‌های بسیار دقیق فنی است. این دموکراسی دارد کار می‌کند و توان مدنی بالایی از خود نشان داده است.
یادداشت «عبدالله شهبازی» درباره حادثه تروریستی چابهار
محقیم در عملیات تروریستی چابهار بیش از همه به کانون‌های فراملیتی مظنون شویم و ماجرای فوق را «پروپاگاندای خونین» بدانیم که برای رفع سوءظن از نحوه رابطه آنان با ترامپ طراحی شده با هدف فروبردن بیشتر ایران در دامی که برایش گسترانیده‌اند.
زاکانی در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر:
زاکانی: کشور در آستانه تغییر جدی است و ما باید این تغییر را تسریع ببخشیم تا کشور از دست کسانی که یا با انقلاب نسبت ندارند و یا نسبت حداقلی دارند، ولی مدعی اساس انقلاب اسلامی هستند خلاص شود.
پیام سردار غیب پرور به مناسبت روز دانشجو
رییس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت فرارسیدن یوم الله 16 آذر و روز دانشجو پیامی صادر کرد.
جهانگیری:
معاون اول رییس‌جمهور اعلام کرد، تهدید آمریکایی‌ها مبنی بر این که می‌خواهند فروش نفت ایران را به صفر برسانند، حرف بسیار خطرناک ولی غیرممکنی است.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: اگر مصوبات مجلس از طریق مجاری قانونی تعیین شده تصویب شود، مشکلی ندارد، من فکر می‌کنم نباید به نهاد‌های عالی نظام بی‌جهت اتهام زد، اما هرجایی که لازم است انتقاد صحیح انجام دهیم.
وزیر کشور در پیامی به‌مناسبت حادثه تروریستی چابهار اعلام کرد که جرثومه‌های ترور و وحشت این روزها به‌شدت درگیر فضاحت تاریخی خود در کشتن مردم در سفارتخانه‌هایشان هستند و با چنین اقدامات رذیلانه‌ای پرونده سیاه خود را سنگین‌تر می‌کنند.
صبح امروز یک خودروی انتحاری که با بمب و مواد منفجر تجهیز شده بود به مقر فرماندهی نیروی انتظامی در چابهار حمله کرده است. در جریان این حمله، متاسفانه تعدادی از هموطنان‌مان شهید و زخمی شده‌اند. متاسفانه در این عملیات چند نفر از نگهبانان مقابل در ورودی ستاد فرماندهی شهید و زخمی شده‌اند.
یادداشتی از «حسین شریعتمداری» درباره اظهارت رییس جمهور
اظهارات رئیس‌جمهور محترم در سفر اخیرشان به استان سمنان در برخی موارد با واقعیات‌ موجود فاصله بسیاری داشت و در آن از مشکلاتی که توده‌های مردم، این روزها با آن رو به رو هستند خبر چندانی نبود.
۷