جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با تدوین طرحی خواستار استیضاح وزیر نفت شدند.
سردار نقدی:
معاون هماهنگ کننده سپاه با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیج متعلق به همه کشور است، گفت: باید میدان را برای کمک کردن بسیج به کل کشور فراهم کنیم.
آیین معارفه سرداران فدوی، نقدی و نجات به عنوان جانشین، معاون هماهنگ کننده و معاون فرهنگی - اجتماعی سپاه برگزار شد.
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه گفت: منطقه به یک میدان آتش بالقوه برای آمریکایی‌ها تبدیل شده و حوادث روز‌های اخیر هم حجم واقعی قدرت دشمن را آشکار کرد.
روحانی:
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ و هنر بویژه در مقطع حساس کشور اظهارداشت: مهم‌ترین نیاز امروز جامعه، امید به آینده و نشاط است چرا که این احساس غرور ملی و امید و نشاط سرمایه اصلی کشور است و می‌تواند روند حل مشکلات را تسریع کند.
در سیصد و بیست و سومین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
سرمقاله کارشناس سیاسی
فرصت ۶۰ روزه ایران به اعضای غربی گروه ۱+۴ و آغاز برداشتن گام‌های عملی برای باورپذیر کردن این ضرب‌الاجل عملاً صحنه مواجهه غرب با ایران را وارد عرصه جدیدی کرده که البته بقا و تداوم آن و تبدیل آن به تغییر عملی در سیاست‌ها و راهبرد‌های مواجهه با ایران مستلزم اراده جدی‌تر ایران و ورود همه ظرفیت دستگاه‌های اجرایی به صحنه برای احقاق حقوق ایران در این عرصه است که این روز‌ها به نقطه اوج خود رسیده است.
سخنگوی پیشین دستگاه دیپلماسی:
اروپایی‌ها باید بدانند اگر برجامی وجود نداشته باشد و فقط جسدش بماند، طرفین در آینده فقط باید سر قبر برجام بروند؛ آن‌ها نباید فکر کنند برجامی فقط در حد نام وجود دارد و آن‌ها کار عملی انجام ندهند، چرا که آن‌وقت مجبور می‌شوند هزینه‌های امنیتی آن را پرداخت کنند.
غرب‌گرایان و اصلاح‌طلبان در جریان مذاکره دستاوردی نداشته‌اند، لذا تلاش دارند عدم وقوع جنگ را به عنوان دستاورد خود به مردم بفروشند و جایگاه خود را در قدرت حفظ کنند.
۶