الجزیره با توجه به روابط نزدیک آمریکا با سعودی‌ها به واکنش احتمالی این کشور درباره ترور «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار مشهور عربستانی پرداخت.
یک تحلیلگر جهان عرب با اشاره به این‌که تهدید اخیر جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اسرائیل فراتر از جنگ روانی است، تاکید کرد که دوران زورگویی این رژیم رو به پایان است و نخست‌وزیر آن، باید تهدیدهای این ژنرال ایرانی را جدی بگیرد.
وزارت خارجه عمان خبر داد
عمان از تصمیم وزارت خارجه ایران در لغو روادید ورود به ایران برای شهروندان عمانی خبر داد.
یک رسانه آمریکایی از تلاش یک گروهک تروریستی برای جلب حمایت‌های دولت آمریکا علیه ایران خبر داده است.
دست و پا زدن امریکا برای نجات جنگنده‌های اسرائیلی- سعودی
امریکا قصد دارد در مقابل اقدام روسیه در فروش اس ۳۰۰ به سوریه، با دادن تجهیزات بیشتر و انجام اصلاحاتی روی جنگنده‌های اف ۳۵ اسرائیل این رژیم را در برابر سامانه دفاع هوایی سوریه مقاوم کند.
ولیعهد سعودی در واکنش به اظهارات تحقیرآمیز ترامپ درباره عربستان سعودی گفت: «ما باید انتقاد و ستایش دوستان را پذیرا باشیم».
سید رحیم لاری
خبرگزاری رویترز از تداوم خرید نفت ایران توسط هند در ماه آینده میلادی گزارش داده با وجود این که تحریم نفتی امریکا علیه ایران از روز یک شنبه چهارم همین ماه شروع می‌شود.
اروپاییان همچنان بر مقابله بــا تحریم‌های امریکا علیه ایران اصرار می‌کنند.
ولیعهد عربستان اعلام کرد؛ پس از ۱۹ سال، تولید نفت روسیه به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت و شاید نیز از بازار جهانی حذف شود.
بر خلاف تهدیدات تحریمی ترامپ، پالایشگاه‌های هندی قرارداد تحویل ۱.۲۵ میلیون تن نفت خام ایران، برای تحویل در ماه نوامبر را منعقد کردند.
۹