پس از چندین روز بازجویی؛
ریچارد سودان، خبرنگار شبکه پرس تی وی که همراه کشتی «آزادی غزه» توسط نیروی دریایی رژیم صهیونیستی دستگیر شده بود، پس از چندین روز بازجویی، آزاد می‌شود.
راشا تودی:
پایگاه خبری راشا تودی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران به نقل از تحلیلگران گزارش داد که خطر جهش قیمت نفت به کانال 90 دلاری وجود دارد.
براساس یک یافته جدید، پلیس آمریکا روزانه سه مرد را می‌کشد که بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال می‌شود و این بسیار بیشتر از تعدادی افرادی است که در آمار‌های رسمی ذکر می‌شود.
روزنامه الجمهوریه نوشت
یک روزنامه لبنانی از درخواست نخست وزیر مکلف این کشور از رئیس جمهوری فرانسه برای گفت‌وگو با ولیعهد عربستان در راستای تسهیل در تشکیل کابینه جدید خبر داد.
بولتون:
مشاور امنیت ملی آمریکا به انتقاد از اقدامات صورت گرفته از سوی کره‌شمالی برای خلع سلاح اتمی پرداخت و گفت: رهبری این کشور به تعهداتی که با رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست سنگاپور وعده داده، عمل نکرده است.
محمدجواد ظریف:
محمد جواد ظریف با بیان این‌که ایران در دنیا منزوی نیست بلکه نتانیاهو، ترامپ و بن سلمان منزوی هستند، گفت: این سه نفر به خاطر خشونت‌هایشان حق‌کشی‌هایشان و سرکوبی که انجام می‌دهند در دنیا منزوی هستند و نماد بی‌اعتمادی بر دنیا شده‌اند.
در پی متشنج شدن روابط ریاض و اتاوا؛
رسانه دولتی عربستان سعودی با انتشار یک تصویر، کانادا را به سبک حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تهدید کرد.
سخنگوی وزارت امورخارجه
سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به بازگشایی دفتر حافظ منافع ایران در جده گفت: ما به برقراری ارتباط با کشور‌های همسایه خود علاقه‌مندیم، اما درمورد عربستان هنوز صبوری می‌کنیم و منتظر می‌مانیم تا روزی دولت عربستان با تفکر و تعقل بیشتر به آینده نگاه کرده و آمادگی لازم را پیدا کند.
«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر، خود را حامی مردم ایران نشان داد و به حمایت از ناآرامی‌ها در کشورمان پرداخت.
رئیس‌جمهور عراق خبر داد:
رئیس‌جمهور عراق از عدم همراهی بغداد با تحریم‌ آمریکا علیه ایران خبر داد.
۹