عطوان:
تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به تحرکات ترامپ ضد ایران آنرا عامل هرج و مرج بین المللی دانسته است و از شکست این اقدامات رئیس جمهور آمریکا خبر داد.
سازمان عفو بین‌الملل خواستار انجام تحقیقات مستقل در خصوص آمار واقعی تلفات غیرنظامی در عملیات سال گذشته ائتلاف بین‌المللی در رقه سوریه شد.
براساس یک یافته جدید، پلیس آمریکا روزانه سه مرد را می‌کشد که بیش از 1000 نفر در سال می‌شود و این بسیار بیشتر از تعدادی افرادی است که در آمارهای رسمی ذکر می‌شود.
سجاد مرادی‌کلارده
فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران با امضای دونالد ترامپ ریاست جمهوری امریکا صادر شد و از روزگذشته به اجرا درآمد.
رئیس‌جمهوری افغانستان گفته که دولت کابل روی یک آتش‌بس دیگر با طالبان کار می‌کند.
اوتاوا مقابل حملات ریاض سکوت کرده است
از چین تا هند و از عراق تا قلب اروپا
به جز نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در اولین دقایق فرمان ترامپ، از احیای تحریم‌های ایران استقبال کرد، کسی از آن استقبال نکرده است سخنگوی سازمان ملل متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که از تمام کشور‌ها می‌خواهد به برجام، پایبند بمانند
لندن می‌گوید که براساس قوانین مسدودساز به‌روز‌رسانی‌شده اتحادیه اروپا که از امروز اجرایی می‌شوند، شرکت‌های اروپایی می‌توانند در برابر اقدامات قضایی و یا انتظامی به خاطر تجارت با ایران مورد محافظت قرار بگیرند.
بازداشت جمعی از فعالان عربستانی از جمله سمر بدوی که از سوی نهاد‌های حقوقی بین‌المللی بی‌سابقه توصیف شد، موجب به وجود آمدن یک بحران دیپلماتیک غیرقابل پیش‌بینی میان ریاض و اوتاوا شد.
به گزارش مرکز ملی آمار و جمعیت مکزیک ۳.۲ میلیون نفر در این کشور بین ۵ تا ۱۷ سال برای فرار از فقر کار می‌کنند.
۸