دستگاه سیاست خارجه فرانسه به عنوان یکی از پنج طرف مذاکرات هسته‌ای، در حالی که باید از شرم بدعهدی و نقض برجام به واسطه عدم راه‌اندازی سازوکار مالی اروپا برای جبران خروج امریکا از برجام لااقل زبان در کام بکشد و سکوت کند، پرتاب ماهواره پیام را بهانه قرار داده و این اقدام را نقض قطعنامه‌های سازمان ملل دانسته است تا بار دیگر همراهی پاریس- واشنگتن –تل‌آویو به صورت آشکار برای کسانی که امید به جدایی اروپا از امریکا داشته‌اند، اثبات شود.
امریکایی‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا مانع از بازیابی دیپلماتیک و سرزمینی سوریه شوند. آن‌ها از یک طرف اعراب را تهدید می‌کنند که نباید روابط سیاسی و اقتصادی خود را با دمشق از سر گیرند و از طرف دیگر با دادن پیشنهاد‌های عجیب و غریب همانند ایجاد منطقه امن در شمال شرقی سوریه نمی‌خواهند حاکمیت مرکزی به این مناطق بازگردد، اما روند تحولات در هر دو مورد حاکی از آن است که کنترل از اراده واشنگتن خارج شده و سوریه با شتاب بالایی از انزوای دیپلماتیک بیرون آمده و همزمان حاکمیت خود را بر سرتاسر کشور گسترش می‌دهد.
نیرو‌های الحشدالشعبی و ارتش عراق با استقرار در مرز مشترک با سوریه، آماده اعلام ساعت صفر برای انجام عملیات مشترک علیه بقایای داعش در خاک سوریه‌اند.
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با فعالین سیاسی و رسانه‌ای درباره بازداشت «مرضیه هاشمی»
با بازداشت مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی‌وی، ادعای آزادی بیان در آمریکا و حفظ امنیت خبرنگاران زیر سوال رفته است. این اتفاق موجب ترس بسیاری از فعالان رسانه‌ای در فضای مجازی شده و آن‌ها نگرانی خود نسبت به خاشقچی شدن هاشمی را ابراز داشته‌اند.
برای دختر عربستانی که از دین برگشته، محافظ می‌گذارند و زنی دیگر را به جرم دینداری بازداشت می‌کنند
خبر بازداشت مجری شبکه پرس‌تی‌وی ایران در آمریکا در حالی منتشر شد که یورونیوز خبر داده است دولت کانادا برای دختر عربستانی که ترک مذهب کرده محافظ شخصی قرار داده تا خانواده‌اش به او آسیب نرسانند! قرار گرفتن این دو خبر در کنار یکدیگر تابلویی خنده‌دار و مضحک از داد و قال‌های زیبای غرب درباره پاسداشت آزادی را به تصویر می‌کشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: عراق از منظر سیاسی، عمق استراتژیک ایران محسوب می‌شود و اگر ایران اجازه دهد کشور‌های متخاصم به عراق نزدیک شوند منافع ملی ایران مورد تهدید واقع خواهند شد.
معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به انتقاد کشورهای غربی از اقدام تهران برای پرتاب ماهواره به فضا عنوان داشت که ایران در پی تقویت امنیت خود است.
به گفته مقام‌های مطلع، در جریان مذاکرات امریکا با شبه‌نظامیان طالبان، حفظ پایگاه‌ها برای بلندمدت و تضمین اینکه خاک افغانستان مجدداً برای حملات علیه غرب و دیگر کشور‌ها استفاده نشود، از درخواست‌های اصلی واشنگتن بوده است. در عین حال گروه طالبان روز سه شنبه حمله‌ای در کابل انجام داد تا مشخص شود که رهبران طالبان به سادگی سلاح را بر زمین نخواهند گذاشت و مذاکرات میان امریکا و کشور‌های منطقه با این گروه فراز و نشیب‌های زیادی را پیش رو خواهد داشت.
کرملین: اعراب اگر بی پیش‌شرط سوریه را بازسازی نکنند ما با ایران، هند و چین پروژه را پیش می‌بریم
سفیر روسیه در بیروت که شاید بتوان او را سخنگوی اختصاصی دستگاه سیاست خارجی روسیه در حوزه خاورمیانه‌ای دانست، ضمن تأکید بر عزم کرملین برای مواجهه با قلدر‌های امریکا در کشور‌های مختلف از جمله سوریه و همین طور با غیرمنطقی خواندن درخواست قطع رابطه سوریه و ایران، به اعراب هشدار داد که چنانچه بدون پیش‌شرط وارد پروژه بازسازی سوریه نشوند، مسکو و تهران به همراه دو ابرقدرت اقتصادی دیگر یعنی دهلی نو و پکن این پروژه را پیش خواهند برد.
۷