روسیه، ایران را دور نمی‌زند
منابع ایران و روسیه در سوریه تکمیل‌کننده یکدیگرند
استراتژی روسیه در ورود به عرصه سوریه از ابتدا برای تقویت موضع خود به عنوان یک بازیگر نظم منطقه‌ای در خاورمیانه بوده است. روسیه با هدف آنکه به این موقعیت نزدیک شود، مهم‌ترین استراتژی‌ای که انتخاب کرد و در این مدت آن را پیگیری و تقویت کرد، این بود که به عنوان یک نیروی موازنه‌گر چندجانبه بین نیرو‌ها عمل کند.
دستیار امور بین‌الملل رئیس مجلس، تصریح کرد: در سایه جنگ عربستان، امارات، آمریکا و صهیونیسم علیه یمن، فاجعه انسانی بیداد می‌کند.
در حالی که چیزی به برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری ترکیه باقی نمانده است، حزب حاکم عدالت و توسعه برای پیروزی در این انتخابات تلاش بی‌سابقه‌ای را به کار بسته و با دیگر احزاب برای موفقیت دست به ائتلاف گسترده زده‌اند.
بر اساس گزارشات منتشر شده، آمریکا پس از درگیری‌های بسیار بر سر موضوعات کلیدی مانند رژیم صهیونیستی قصد خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را دارد.
تحویل ۹۷ هواپیمای باقی‎مانده به ایران بعید است
ایرباس:
شرکت هواپیماسازی ایرباس انتظار دارد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، به قرارداد این شرکت با ایران خاتمه دهد.
رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران به دنبال نجات برجام است، اما آن‌ها به زودی برای انجام یک توافق جدید باز خواهند گشت.
محمد عبدالسلام:
سخنگوی جنبش انصارالله یمن با اشاره به بن بست ائتلاف سعودی در نبرد ساحل غربی این کشور، از حضور کشتی های جنگی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس در سواحل یمن خبر داد.
شرکت هواپیماسازی ایرباس انتظار دارد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، به قرارداد این شرکت با ایران خاتمه دهد.
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، در پاسخ به اعلام دولت آمریکا مبنی بر وضع تعرفه بر کالاهای چینی، این کشور ۲۵ درصد تعرفه اضافی بر ۶۵۹ قلم کالای آمریکایی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار وضع می کند.
چرا مسئله کره شمالی با ایران متفاوت است؟
عبدالله شهبازی در واکنش به اظهارات تاج زاده نوشت:
ایران در قلب خاورمیانه قرار دارد و از وضع ژئوپلتیک خاص خود برخوردار است. تحولات چهار دهه پس از انقلاب اسلامی ترکیب جمعیتی و فرهنگی و سیاسی جامعه ایران را بکلی از دوران‌های پیشین (پهلوی و قاجاریه) متمایز کرده است. بنابراین، هر گونه تحلیل درباره آینده ایران زمانی می‌تواند واقع‌بینانه باشد که با توجه به وضع مشخص ایران انجام گیرد.
۶