اهدافی که امریکا در فضای ناشی از اعلام به ظاهر خروج نیرو‌ها از سوریه دنبال می‌کند به مراتب فراتر از منطقه و مقابله با ایران است و درواقع به نام مقابله با ایران می‌خواهد اقتدار و هژمونی رقبای بین‌المللی خود مانند روسیه و اتحادیه اروپا را به چالش بکشد. در این میان هرچند مأموریت جان بولتون از برخی جهات با مأموریت مایک پمپئو همپوشانی دارد، اما از برخی جهات در مقایسه با آن تخصصی‌تر بوده است
اروپا همچنان به بازی با «ساز و کار مالی» ادامه می دهد بطوری که هر روز یک خبر جدید در این رابطه منتشر می شود.
«طارق خوری» نماینده پارلمان اردن تاکید کرد که ناتوی عربی علیه ایران شکست خورده است و اردن در برابر فشارها برای پذیرش معامله قرن ایستادگی خواهد کرد.
نظریه پرداز امریکایی با اشاره به اینکه وظیفه همه رسانه هاست که به موضوع مرضیه هاشمی بپردازند گفت: امریکا در خصوص این موضوع فوراً از جامعه خبرنگاران و رسانه های بین المللی عذرخواهی کند.
رویترز خبر داد
چین، هند، ژاپن، کره و ترکیه احتمالا پس از اتمام مهلت معافیت های فعلی در ماه مه ، دوباره معافیت می‌گیرند و ایتالیا، یونان و تایوان از لیست معافیت های فعلی تحریم نفتی ایران حذف می شوند .
کارشناسان «گروه بحران بین‌المللی» واشنگتن با اذعان به اجرای کامل تعهدات ایران در قبال توافق هسته‌ای، برای اجتناب از وخامت بیشتر اوضاع، با توجه به خروج دولت دونالد ترامپ از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه تهران، توصیه‌هایی را ارائه داده‌اند.
برخی منابع می‌گویند، ولی‌عهد سعودی برادر خود را بازداشت کرده و او را نزد مادرش فرستاده که مدت‌هاست او را هم در بازداشت خانگی قرار داده است.
هادی محمدی
از ماه‌های اولیه سال جاری که ترامپ برای خروج از برجام خط و نشان‌های خود را قطعی کرد، وعده‌های اروپایی برای ایجاد یا حفظ یک کانال مالی برای مناسبات بانکی و تجاری با ایران در زمان‌بندی‌های مختلف تمدید شد تا به مرحله وعده بدون زمان رسید
به کارنامه می‌بیش از یک هفته بعد از بحث درباره طرح نحوه خروج از اتحادیه اروپا روز سه شنبه ۴۳۲ تن از نمایندگان پارلمان انگلیس که حدود یک‌سوم آن‌ها از هم‌حزبی‌های نخست‌وزیرانگلیس بودند، در مقابل ۲۰۲ تن دیگر به طرح وی رأی ندادند، با این حال و با وجود اینکه این رأی زمینه‌ساز جلسه رأی اعتماد به کابینه ترزا می‌شد و باردیگر کابینه وی را در معرض فروپاشی قرار داد، اما وی وعده داد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ۲۹ مارس تحقق خواهد یافت.
قرار بود نشست نمایندگان طالبان، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان و مقامات قطری در دوحه برگزار شود که به دلایلی لغو شد. در چنین شرایطی گروه طالبان به امریکا هشدار داده که اگر گفت‌وگو‌های صلح را «صادقانه» پیش نبرد و از تاکتیک فشار استفاده کند، این مذاکرات را به تعویق خواهند انداخت.
۶