رئیس دفتر جریان حکمت‌ملی عراق در تهران:
رئیس دفتر جریان حکمت ملی عراق در تهران گفت: با آغاز تظاهرات در عراق رایزنی با همه جریان‌های سیاسی افت کرد تا اینکه مرجعیت عالی شیعیان عراق در نجف اشرف به‌وسیله امام جمعه کربلا موضوع تسریع تشکیل دولت را مطرح کردند.
مشاور ویژه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توئیتری از اقدام چین مبنی بر مخالفت با خواست آمریکا در قطع واردات نفت از ایران استقبال کرد.
کارشناسان کهنه‌کار اطلاعاتی آمریکایی:
نزدیک به ۲۰ تن از شخصیت‌های اطلاعاتی در آمریکا به «دونالد ترامپ» درباره توسل به اطلاعاتی رژیم صهیونیستی درباره ایران هشدار دادند و این اسناد را «جعلی» خواندند.
امیرعبداللهیان:
حسین امیرعبداللهیان می‌گوید:‌ من فکر می‌کنم ادبیات اخیر رئیس‌جمهور نیاز به پشتوانه امنیتی‌ها و نظامی‌های کشور دارد و سخنان دشمنان انقلاب اسلامی و تهدیدهای‌شان که می‌خواهند مشکلاتی پیش بیاورند، نیازمند یک پیوست قوی نظامی بود و قطعا سخنان سردار سلیمانی بیمه‌کننده حرف‌های رئیس‌جمهور محسوب می‌شد. سردار سلیمانی در مواردی پیش آمده که پیام‌هایی را نسبت به رفتار نادرست آمریکایی‌ها در منطقه داده و پای حرفش در منطقه ایستاده و اقتدار خود را ثابت کرده است.
نعمان رحیمی
نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا می‌تواند نخستین رهبر یک کشور باشد که با پهپاد‌های مهاجم مورد حمله قرار گرفته است.
عمران خان از همان زمان که به عنوان اپوزیسیون مطرح شد، از رویکرد دولت نواز شریف در همراهی با عربستان در جبهه ایران‌ستیزی انتقاد کرده بود. او در حالی که امروز به عنوان نخست وزیر پاکستان است، سفیر ایران در پاکستان را به حضور پذیرفته و در این دیدار گفته که اسلام‌آباد مایل است بین ایران و عربستان نقش سازنده ایفا کند.
همراهی با ترامپ و دریافت دستمزد از صندوق مشترک با داعش رویکرد جدید شبه‌رسانه بی‌بی‌سی در مواجهه با رویداد‌های ایران است
رسانه‌های ملک سعودی و ملکه انگلیس که در پیوندی راهبردی با یکدیگر، سیاست‌های ترامپ برای فشار اقتصادی به مردم ایران را دنبال می‌کنند، دیروز و دیشب با دست خالی از اغتشاشات چند شهر ایران، مجبور به بازنمایی تصاویر آرشیوی شدند و برای تحلیل وقایع نیز نتوانستند حتی مهره قابل توجهی را از میان مواجب‌بگیران خود به روی آنتن بیاورند.
رئیس‌جمهور ونزوئلا دیروز در جمع نظامیان مشغول سخنرانی زنده بود که با پهپاد حامل مواد منفجره به او سوء قصد شد ولی از این حادثه جان سالم به در برد
۱۱