هشدار تهران به پیونگ‌یانگ: سرنوشت برجام برایتان تکرار نشود!
یک روز قبل از ملاقات اون با ترامپ ابراز شد
در آستانه مذاكرات دونالد ترامپ با كیم جونگ اون برای رسیدن به توافق تاریخی بر سر برنامه اتمی كره شمالی، سخنگوی وزارت خارجه ایران با گوشزد كردن بدعهدی‌های واشنگتن در توافقات بین‌المللی، از پیونگ‌یانگ خواست در این باره هشیارانه عمل كند.
یک روزنامه امریکایی روز دو‌‌‌شنبه در گزارشی به شرح جزئیاتی از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا برای خروج از توافق هسته‌ای برجام پرداخت.
تنش لفظی رئیس‌جمهور امریکا با رهبران اروپا
تنش بین امریکا و رهبران اروپایی بعد از موضع‌گیری دونالد ترامپ علیه بیانیه پایانی نشست گروه 7 به اوج خود رسید. صدر اعظم آلمان تأیید نشدن بیانیه از سوی ترامپ را کاری «حقیرانه» و «بی‌ارزش» خوانده و ...
یک روزنامه آمریکایی ضمن اشاره به تشدید اختلافات بین ایالات متحده و سایر کشور‌های غربی نوشت، دونالد ترامپ قصد نابودی غرب را دارد.
کارشناس مسائل اروپا گفت: در ظاهر نتانیاهو یک سفر دیپلماتیک به اروپا دارد ولی مذاکرات پشت پرده مهم است. ایران هراسی، دامن زدن به تنش در منطقه و نیز روابط بین ایران و اروپا از اهداف اصلی سفر نتانیاهو به کشور‌های اروپایی است.
رای الیوم نوشت، قدرت ملت‌های عربی و اسلامی در پیاده کردن طرح «معادله قرن» بر قدرت آمریکا و صهیونیست‌ها برای اجرای معامله قرن فزونی دارد.
بررسی سرنوشت فاینانس‌های پسابرجامی
براساس اظهارات مسئولان دولتی، ایران در دوران پسابرجام حدود 86 میلیارد دلار قرارداد فاینانس در حوزه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری با بانک‌های اروپایی و آسیایی منعقد کرده ، اما اکنون که فضا دوباره به مرحله اعمال تحریم‌ها علیه ایران برگشته همه کشورها عقب نشسته‌اند.
رئیس‌ ستاد کارکنان کاخ سفید:
جان کلی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید که از شرایط کار کردن در کاخ سفید چندان راضی نیست، به تازگی اظهاراتی را مطرح کرده است که گویای نارضایتی وی از وضعیت فعلی خود است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در هفته گذشته به اروپا رفته بود تا رهبران قاره سبز را برای افزایش فشارها بر ایران متقاعد کند به یکباره مهربان گشته و نگران مشکل کم آبی در ایران شده است.
بازی عربستان با نفت
گزارش BBC از جنگ سرد بین ایران و آل سعود
در روزهای آینده، اعضای اوپک در وین گردهم می‌آیند تا به ماه‌ها انتظار برای تعیین سرنوشت بازار نفت پایان دهند. ریاض در چهار سال اخیر، یک بازی سیاسی با نفت را پیش برده و از سقف تولید اوپک برای افزایش و کاهش قیمت نفت بهره گرفته است.
۱۱