مشاوره وزیر دفاع پیشین در گفتگو با فرارو بررسی کرد
ایران الان رسما با سه محمد طرف است. یکی محمد بن سلمان در عربستان، دیگری شیخ محمد بن زاید و محمد دحلان (فلسطین) که مشاور ارشد محمد بن زاید هم هست. این سه نفر رویکردشان به طور کلی علیه ایران و خط مقاومت است و به نوعی در مسیر تامین امنیت برای رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کنند؛ بنابراین آنچه که این روز‌ها در یمن، سوریه، لبان، عراق ... شاهد هستیم از سوی این سه نفر طرح ریزی شده اند.
استاد دانشگاه جانز هاپکینز در آتلانتیک بررسی کرد:
نصر در پایان نوشت: «همه این‌ها به چه معناست: استفاده بی‌مورد آمریکا از فشار حداکثری احتمالا یک جهانی ایجاد می‌کند که در آن آمریکا اصلا قادر نخواهد بود فشار زیادی اعمال کند.»
صدراعظم آلمان که به تازگی به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده با اتخاذ موضعی ضد ایرانی از توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد.
بلومبرگ مدعی شده است، امارات علی‌رغم ادعاهای تند علیه ایران، هنوز به خرید نفت از این کشور ادامه می‌دهد.
ادامه تحقیر نفتی سعودی‌ها از طرف کاخ سفید
قیمت نفت به قدری رئیس‌جمهور امریکا را تحت فشار گذاشته که تحقیر عربستان از طرف او به یک رویه معمول تبدیل شده است.
هت‌تریک ضدامریکایی در عراق
بعد از مدت‌ها مشاجره و بلاتکلیفی که به دنبال اختلاف بر سر نتایج انتخابات خرداد پیش آمده بود و ادامه داشت، در نهایت پارلمان عراق برهم احمد صالح، سیاستمدار کرد را که مورد حمایت جریان مقاومت بود، به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور انتخاب کرد
تحویل سامانه‌های اس‌300 روس به دمشق
اسرائیلی‌ها هیچ گاه تصور نمی‌کردند عملیاتی که ۱۷ روز قبل انجام دادند تا این اندازه برای‌شان گران تمام شود.
دیوان بین‌المللی دادگستری در بررسی دعوای حقوقی ایران و امریکا ضمن تأیید صلاحیت دیوان برای این دعوا، دیروز در حکمی امریکا را ملزم به رفع تحریم‌های انسان‌دوستانه، دارویی، کشاورزی و هوانوردی کرد و البته از طرفین خواست از اقدامی که مناقشه را تشدید کند،خودداری کنند.
مقامات دولت آمریکا از فشار واشنگتن به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازرسی از مرکز مورد ادعای نتانیاهو در تورقوزآباد خبر می‌دهند.
برهم صالح از رهبران اتحادیه میهنی کردستان در سایه اختلافات بین دو حزب عمده کُرد که به تعویق چندین جلسه رای گیری پارلمان انجامید، سرانجام با رای نمایندگان رئیس جمهور جدید عراق شد.
۱۱